Vesbo Türkiye Yurt içi ve Yurt dışı Sertifikalı Altyapı Boru Sistemleri

Vesbo HDPE Koruge Boru ve Ek Parçaları

Vesbo HDPE Koruge Borular poliolefin grubu içerisindeki yüksek yoğunluklu polietilen hammadde kullanılarak TS EN 13476-3 standardına göre üretilir.Basınç sınıfı olarak SN 4 ve SN 8 olmak üzere iki farklı basınç sınıfında üretilir. DN ID 500 çapa kadar büyük miktarlarda suyu kanalize eder.

Vesbo HDPE Koruge Borular kanalizasyon ve direnaj boru sistemlerinde kullanılan diğer borulara göre birçok avantaja sahiptir.

Genel Özellikleri

ESNEKLİK
Vesbo HDPE Koruge Borular hiçbir yapısal hasara uğramadan gövdeden esneme özelliğine sahip olup, birçok zor duruma karşı kendini koruma ve darbeyi bünyesinde sönümleyerek eski haline dönme özelliğine sahiptir.Örneğin, ağır trafik yükü nedeniyle Koruge Borular üzerinde meydana gelen basınçlardaki yanlış yükler, esneklik sayesinde toprağa geri aktarılarak borunun şeklini korumasını sağlar. Bu deformasyonun uzun bir süre meydana gelmesi halinde, borudaki gerilim hemen hemen hiç kalmayıncaya kadar gevşer.

SIZDIRMAZLIK
Vesbo HDPE Koruge Borular Muflu ve Manşonlu olarak iki tipte üretilmektedir. Hem Muflu hem de Manşonlu Koruge Borular’ın montajında conta kullanıldığı için kesinlikle sızdırma yapmaz. Böylelikle beton borulara kıyasla dışarıdan herhangi bir yer altı suyunun girmesini engellediği gibi, borudan da dışarıya olan sızıntıların önüne geçilmiş olur.

PÜRÜZSÜZ İÇ YÜZEY
Sahip olduğu pürüzsüz iç yüzey sayesinde çamur, tortu, balçık vb. birikimler iç yüzeye tutunamaz. Böylece tıkanma engellenerek yüksek debide akış hızı sağlanır.

DAYANIKLILIK
Polietilen ham maddeden üretilen Koruge Borular, korozyona karşı gösterdiği yüksek direnç sayesinde uzun yıllar çevre şartlarından etkilenmeden işlevlerini yerine getirebilmektedir. Diğer boru sistemleriyle kıyaslanamayacak kadar uzun ömürlüdür. Uygun şartlarda montaj edildiği takdirde kullanım ömrü 50 yıldır.

UYGULAMA KOLAYLIĞI
Koruge Borular oldukça hafif olmalarından ötürü, belirli çaplara kadar insan gücü ile kolaylıkla taşınabilir. Montaj sırasında büyük iş makinalarının kullanımına gerek yoktur. Taşıma ve montaj sırasında fire meydana gelmez.Borular basit bir el testeresi ile kolayca kesilebilir.

BAKIM VE ONARIM KOLAYLIĞI
VESBO Koruge Borular’ın iç yüzeyi sarı renkte imal edilerek, gerektiğinde kamera sistemleri ile kontrol edilebilmesine olanak sağlamaktadır.

NAKLİYE KOLAYLIĞI
Vesbo HDPE Koruge Borular hafifliği, esnekliği ve darbelere karşı dayanıklı yapısı ile nakliye ve stoklama süreçlerinde operasyonel maliyetleri düşürmektedir. Borular teleskobik yükleme özelliği sayesinde nakliyeden ve stok alanından önemli derecede tasarruf sağlar.

Kullanım Alanları

  • Kanalizasyon sistemleri
  • Yağmur drenaj sistemleri
  • Sanayi ve endüstriyel atık su sistemleri
  • Konut atık su sistemleri
  • Kimyasal atık sistemleri

EK BİLGİLER

Vesbo Koruge – Korige ve Ek Parçaları esneklik, sızdırmazlık, pürüzsüz iç yüzey, dayanıklılık, uygulama kolaylığı, bakım ve onarım kolaylığı ve nakliye kolaylığı özellikleriyle boru sektöründe Korige-Koruge Boru ve Ek Parçaları olarak ismini duyurmuştur. Vesbo boru üreticisi olduğu Korige-Koruge Boru ve Ek Parçaları genel alt yapı sistemlerine kolaylıklar ve çözümler getirmiştir. HDPE hammaddeden üretilen Korige-Koruge Triplex Boru ve Ek Parçaları contalı birleştirme yönetimi ile hızlı döşenir.  Vesbo Korige-Koruge Boru uzun yıllar çalışma ömrü ile altyapı boru sistemlerinin sorunsuz çalışmasını sağlar. Korige-Koruge Boru ve Ek Parçaları kanalizasyon, evsel ve endüstriyel atıklarının uzaklaştırılmasında; yağmur suyu deşarjında ve drenaj sularını taşıma hatlarını taşıma hatlarında rahatlıkla kullanılır. Vesbo Korige-Koruge Boru ve Ek Parçaları esnek yapısı sayesinde deprem ve sismik hareketlerden etkilenmez. Vesbo boru sistemleri Spiral Boru ve Karuge Boru aynı kategori içerisindedir.

Ürünler

İletişim

vesbo certification

Novaplast Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otakcılar Cd. No.80 Eyüp / İstanbul / Türkiye Tel : +90 212 467 77 30 Fax: +90 212 467 77 38
Novaplast Plastik San. ve Tic. A.Ş.. Tüm hakları saklıdır.
www.vesbo.com { VESBO TÜRKİYE } info@vesbo.com

Bilgi Toplumu Hizmetleri