Vesbo Türkiye Yurt içi ve Yurt dışı Sertifikalı Altyapı Boru Sistemleri

Vesbo Oxypex Boru( Oksijen Bariyerli Boru )

Korozyon, metallerin oksijen ile teması sonucu yüzeylerde meydana gelen aşınmadır.Oksitlenme olarak adlandırılan korozyon, günümüzde sıhhi tesisat sistemlerinde yaşanan en önemli sorundur.Oksijen molekülleri boru içinden geçerek suya karışır.Eğer suyun taşındığı sistemde ekipmanlar var ise (pompa, vana, ranyatör vb.) bu oksijen molekülleri metalin yüzeyine tutunur.Böylece korozyon başlamış olur. Korozyon nedeniyle tesisatlar da kullanılan tüm metal ekipmanların servis ömrü kısalmakta, tamir ve yenileme maliyetlerine yol açmaktadır.

Korozyonun önüne geçmenin en doğru yolu, sisteme oksijen girişinin engellenmesidir.Yüksek sıcakta çalışan ısıtma sistemlerinde kullanılan plastik borular, havada bulunan oksijen moleküllerinin boru içine nüfuzuna engel olamazlar.Vesbo OXYPEX Oksijen bariyerli boru ile bu soruna çözüm üretmiştir. Vesbo OXYPEX Borular 16 mm – 32 mm arası çaplarda kılıflı yada düz olarak kullanıma sunulmaktadır.Vesbo OXYPEX borular sıcak su sistemlerinde 95° C’ye kadar kullanılabilir

Vesbo OXYPEX borular iki tabakadan oluşmaktadır:

Yüzey Tabakası: Mükemmel gaz bariyeri (Oksijen Bariyeri) özelliğine sahip DIN 4726 standardına uygun EVOH kopolimer tabakadır. %100‘e yakın düzeyde oksijen geçirgenliğini önleyerek, tesisatlar da oluşan korozyon sorununu ortadan kaldırmaktadır.

İç Tabaka: Hijyenik, yüksek fiziksel ve kimyasal dayanım özellikleri gösteren çapraz bağlı PE-Xb tabakadır.

Ek Bilgiler

Vesbo Oksijen Bariyerli Boruları ile sıhhi tesisat sistemlerinde yaşanan oksitlenme ( korozyon ) sorununu ortadan kaldırarak çözüm getirmiştir. Taşınması kolay, bütün kapalı alanlarda kullanılmaktadır.Mobil tesisat borusu olarak adlandırılan radyatör sistemlerinde, oksijen bariyerli boruları kılıf içinden gecirilmek suretiyle uygulanır. PE-Xb Boruları iç yüzeyinde kireçlenme ve korozyon oluşturmaz. Oksijen bariyeri, boru dış yüzeyinin özel bir malzemeyle imalat esnasında kaplanmasıyla sağlanır. Bariyer, tesisatınızın metal aksamlarını ısıtıcı akışkana ve boru yüzeyinden geçen oksijenin korozif etkisinden korur. Oksijen bariyerli borularda dış yüzeyi özel bir yöntem ile parlak ve oksijen bariyer özelliği gösteren tabaka ile kaplanarak boru içinden geçen suya oksijen girişi engellenir. Bu sayede kesinlikle iç aksamlarda paslanma görülmez. oksijen bariyerli borular, tesisat borusu olarakta sektörde bilinmektedir. Hijyenik, yüksek fiziksel ve kimyasal dayanım özellikleri gösteren sessiz bulardır.

Ürünler

İletişim

vesbo certification

Novaplast Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otakcılar Cd. No.80 Eyüp / İstanbul / Türkiye Tel : +90 212 467 77 30 Fax: +90 212 467 77 38
Novaplast Plastik San. ve Tic. A.Ş.. Tüm hakları saklıdır.
www.vesbo.com { VESBO TÜRKİYE } info@vesbo.com

Bilgi Toplumu Hizmetleri