Vesbo Türkiye Yurt içi ve Yurt dışı Sertifikalı Altyapı Boru Sistemleri

PVC-U Boru ve EK Parçaları

VESBO Atık Su Sistemleri, PVC-U hammaddesinden imal boru ve ek parçalarından oluşmakta olup, TS 275-1 EN 1329-1 standardının B(Bina İçi) uygulama alanına göre üretilmekte ve contalı olarak kullanıma sunulmaktadır.

VESBO Atık Su Sistemleri DN 50, DN 75, DN 110, DN 125, DN 160, DN 200 boyutlarında üretilmektedir.VESBO PVC-U boru atık su ve ek parçaları, montaj tekniği ile sorunsuz, uzun dönemli, güvenilir, ekonomik bir sistemdir.

Yerleştirme ve montajı kolaydır. Karşılıklı iç içe sıkıştırılan kolay geçme sistemi ile uzun süreli ve rahat bir kullanım sağlar.

VESBO PVC-U boru ve ek parçalarında kullanılan contalar özel bir yağ tabakasıyla kaplı olduklarından contanın güneş ışınlarına maruz kalması sonrası bozulması ve deforme olması önlenmiş olur. Ayrıca yağlı contalar boruların iç içe geçmesini kolaylaştırır.

GENEL ÖZELLİKLERİ

 • VESBO PVC-U boru birçok mekanik etkiye dayanıklıdır. PVC boru çekme ve darbe mukavemetine karşı sürekli testleri yapılmakta, kalite kontrol altında tutulmaktadır.
 • PVC-U boru İç yüzeyin pürüzsüz ve düz olması ideal alışkanlık özelliğini sağlar. Tıkanmaya yol açacak kirliliğin oluşması söz konusu değildir.
 • PVC boru Sert PVC olmasından dolayı dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır.
 • PVC-U boru PVC ve katkı maddelerinin yapılarından dolayı kendi başlarına yanma özelliği yoktur. Sadece açık alev altında yanar.
 • VESBO avantajları ve gelişmiş montaj tekniği ile uzun dönem kullanımı garanti eder. VESBO PVC-U boru Atık Su Boru ve Ek Parçaları montaj tekniği ile problemsiz, uzun dönemli güvenilir, ekonomik bir sistemdir. Yerleştirme ve montaj kolaydır. Karşılıklı iç içe sıkıştırılan kolay geçme sistemi ile uzun süreli ve rahat bir kullanım sağlar.

KULLANIM ALANLARI

 • Yer altı ve yer üstü su taşıma sistemlerinde (şehir, endüstriyel alanlar atık su sistemleri)
 • Kanalizasyon, pis su ve atık madde deşarj sistemlerinde,
 • Kimyasal ve endüstriyel tesislerde basınçsız hatlarda.

TEKNİK BİLGİLER

 • Vesbo boru Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere iki değişik et kalınlığında kendinden muflu olarak üretilmektedir.
 • 50 mm- 200mm arası çaplarda kendinden muflu olarak üretilmektedir.
 • 150 mm ‘den 6000 mm’e kadar boylarda üretilmektedir.
 • 60ºC sıcaklığa kadar fiziksel özelliklerini muhafaza eder. İç basınç uygulanmadığı ve dışarıdan herhangi bir mekanik etki olmadığı durumlarda 20ºC’de pH derecesi 2-7 arasındaki asitlere ve pH derecesi 7-12 alkalilere karşı dayanıklıdır.

EK BİLGİLER

Vesbo Atık Su Sistemleri farklı boyutlarda üretilmektedir. Vesbo PVC-U Boru Atık Su ve Ek Parçaları, montaj tekniği ile sorunsuz, güvenilir, ekonomik  uzun ömürlüdür. PVC-U boru sert PVC olmasından dolayı dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. PVC-U Borularının hammeddesi, yağmur oluğu borularının hammaddesiyle aynıdır. Vesbo Atık Su Sistemleri, PVC-U hammaddesinden imal boru ve PVC boru ek parçalarından oluşturulmaktadır.

 

Ürünler

İletişim

vesbo certification

Novaplast Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otakcılar Cd. No.80 Eyüp / İstanbul / Türkiye Tel : +90 212 467 77 30 Fax: +90 212 467 77 38
Novaplast Plastik San. ve Tic. A.Ş.. Tüm hakları saklıdır.
www.vesbo.com { VESBO TÜRKİYE } info@vesbo.com

Bilgi Toplumu Hizmetleri